Приватні будинки і дачі, вілли, котеджі, кондомініуми, таунхауси, квартири, ОСББ

Ми раді вітати Вас! Якщо Ви власник приватного будинку, котеджу, кондомініуму, таунхауса, квартири, дачі або голова ОСББ, що дасть Тест на Герметичність для вашого об'єкта?
Тест на герметичність або Blower Door Test дає можливість заощадити ваші кошти на енергоносії і розрахувати обсяг і термін їх повернення. Тому, що це дуже дієвий спосіб зрозуміти, куди дівається тепло у вашому домі, способи поліпшення умови проживання та комфорту за рахунок поліпшення якості будинку і як це зробити на практиці.Давайте розбиратися.
Для початку повернемося на уроки фізики та згадаємо, як відбувається передача теплової енергії.

Є 3 види передачі тепла:
• Кондукція
• Конвекція
• Хвильове випромінювання
Кожна будівля це багатофункціональна структура, яка взаємодіє з усіма видами передачі тепла одночасно.


Blower Door Test або простими словами «Тест на герметичність»
Кондукція — передача тепла від одного предмета до іншого, або в середині твердих тіл за рахунок руху молекул. В будинку за цей вид передачі енергії відповідає утеплювач — в стінах, даху, в підлогах. Саме утеплювач перешкоджає втраті тепла через кондукцію. Чим вище тепловий опір, тим тепліше.

Конвекція — це теплопередача за рахунок руху повітря. Цей вид теплопередачі сприяє вивітрюванню тепла з будівлі і проникненню холодного повітря всередину, за рахунок якості виконання будівельно-монтажних робіт, відповідального підходу до з"єднань складних вузлів, якості матеріалів і роботі з ними.
Хвильове випромінювання — передача енергії за рахунок інфрачервоного випромінювання. Це тепло сонця, вогонь, тепло радіаторів з температурою вище 55 градусів. За цей вид надходження або втрату тепла відповідають вікна, скляні елементи і інші світлопрозорі частини конструкцій.
Тест на герметичність, дає відповідь на питання де і як втрачається тепло
Підсумок: Кондукція — це утеплювач. Конвекція — це дірки, отвори. Хвильове випромінювання — це вікна.

Саме Blower Door Test — Тест на герметичність, дає відповідь на питання де і як втрачається тепло. Отже, чому ми втрачаємо кошти на опалення навіть, якщо є достатньо утеплювача і встановлені якісні вікна?

Будинки, в яких ми живемо, не є герметично бездоганними. У самому приміщенні буде кілька разів на годину змінюватися повітря, проникаючи через дірки в підлозі, стінах, даху.
Вивченням конвекції — саме цього виду передачі теплової енергії, ми і займаємося. Тому, що на практиці саме цей вид теплопередачі займає 80% від загального обсягу теплопередачі.

Повна картина теплопередачі в будинку виглядає таким чином:
• Кондукція — 15-17%
• Конвекція — до 80%
• Хвильове випромінювання — 3-5%
Суть даного методу полягає в тому, що в випробуваному приміщенні на першому етапі відкачують, а на другому етапі нагнітають повітря.

Після встановлення стаціонарного повітряного потоку через вентилятор фіксується перепад тиску між випробуваним приміщенням і зовнішнім середовищем.

Вимірюють витрати повітря, що проходить через вентилятор і порівнюють їх з витратою повітря, що фільтрується через захисну конструкцію. Тобто природний рух повітря крізь підлогу, стіни, дах, віконно-дверну групу.
За результатами вимірювань обчислюють характеристики повітропроникності.

Blower Door Test суть методу

===========Класифікація результатів тесту=========== з енергоефективності

1
Стандарт Passive House
N50 - 0,6 KBO

2
N50 (Україна)
клас А - 0.8 (1)
клас В -1,5
клас С - 2,0
3
Q50 (Білорусь, Європа)
1.5 з рекуперацією
2,0 з механічною вентиляцією
3,0 з природною вентиляцією
Інфільтрація —переміщення повітря через огороджувальні конструкції з навколишнього середовища в приміщення. Внаслідок вітрового і теплового напорів формується перепад тиску повітря зовні і всередині приміщення.
Повітропроникність — властивість огороджувальних конструкцій пропускати повітря.
КВО — кратність повітрообміну.
Об'ємна повітропроникність — Q50, що дорівнює обсягу витрат, яке проникає в одиницю часу через 1м. кв огорожі, і виражається в куб.м на кв.м на годину.

Норми по яких проводиться тестування
-ДСТУ Б В.2.2-19: 2007
-ДБН В.2.6-31 діє до: 2016
-ДСТУ 4466-1
-EN 15004
-ISO 9972
-ISO 14520
-NFPA 2001

Практичне використання BDT
Згідно з нашими результатами, отриманими під час виконання робіт для будь-якого виду будівельних об'єктів, хочемо поділитися нашим практичним досвідом у вирішенні питань по:
• визначенні фактичної енергоємності об'єкту, витрати на опалення та охолодження
• контроль якості виконання будівельних і монтажних робіт підрядними організаціями
• контроль ефективності вентиляційних систем
• виявлення дефектів огороджувальних конструкцій, які призводять до неконтрольованих втрат тепла
• поліпшення умов пожежної безпеки при експлуатації об'єктів за рахунок зниження повітропроникності конструкцій і, як підсумок зниження ризику підтримки і швидкості поширення вогню в приміщеннях
• поліпшення умов діяльності за рахунок зниження і контролю СО2 в приміщеннях
• створення умов для термічної модернізації, за допомогою якого можна досягти бажаних результатів з мінімальними грошовими вкладеннями.

Практичне використання BDT
ОСББ та тест на герметичність
ОСББ

Ми надаємо всі необхідні дані, які будуть використовуватися при складанні плану будівництва або реконструкції і будуть враховуватися при складанні кошторису.

Основне і найголовніше завдання співвласників будинків — чітко сформулювати мету всієї програми тепломодернізації будівлі. Основні показники повинні мати високий економічний ефект від вкладених коштів в конкретну програму.

Наше завдання — це повернення вкладених коштів в модернізацію за короткий термін.
Виходячи з практичного досвіду, проведення тесту з герметизації, не тільки підвищує якість виконаних будівельно-монтажних робіт генпідрядником, а й здійснюється постійний контроль в процесі будівництва.

Як приклад неефективного використання коштів, можемо розглянути встановлення двох різних систем енергопостачання — дорогі електролічильники і сонячні колектори. Встановлення лічильників не дозволяє зменшити залежність від енергоносіїв. А от результат від встановлення сонячних колекторів не викликає сумнівів.
Для чіткого розуміння, як краще використовувати ресурси, треба розуміти, що ми отримаємо в кінцевому результаті. Це і є аналіз будівлі по
енергоефективності. Оформлення енергетичних паспортів і сертифікатів на будівлі з використанням показників тесту на герметичність, надають фактичні дані енергоспоживання.
Маючи ці показники, стає можливим спроектувати і реалізувати заходи щодо доведення будинку в клас пасивного будинку, або будинку з нульовим енергоспоживанням.
Володіючи даними тесту і нашими рекомендаціями, ви зможете закласти правильний бюджет і використовувати тільки необхідні матеріали.

Пожежна безпека

Серед багатьох видів систем пожежної безпеки особливої уваги потребують системи газового пожежогасіння.

Ці системи використовуються в приміщеннях які мають деякі особливості:

• серверні кімнати — висока напруга, цінне обладнання, надважливе інформація

• архіви — паперові носії інформації

• сховища — важливі і цінні документи і предмети

• музеї — предмети національного надбання, твори мистецтва, інше.

Це невеликий перелік об'єктів, які потребують підвищеної уваги до пожежної безпеки (згідно з ISO 14520).
Пожежна безпека

Запишіться на безкоштовну консультацію

Залиште свої дані і ми з вами зв'яжемося
 
Наші контакти
Ви можете зв'язатися з нами для уточнення питань, що вас цікавлять
Адреса
пр-т Перемоги, 104 Київ, Україна 03115
Ми працюємо по всій Україні

Ми в соцмережах
Є питання?
Набирайте!
Close
Виберіть зручний варіант для зв'язку з нами
Telegram
WhatsApp
Viber
Phone
Made on
Tilda