Історія виникнення BDT

Як виник метод Вlower Door Test — Тест на герметичність

У 1960 році будівельні експерти не розуміли в якому ступені рух повітря через огороджувальні конструкції сприяло втраті тепла в житлових приміщеннях.

Дослідники з Швеції, Канади і США в 1970 році приступають до вивчення повітряної інфільтрації в будівництві. І вже в 1977 році вперше був використаний дослідниками Швеції вентилятор в отворі вікна для створення різниці тисків.

Надалі метод почали застосовувати в США. Дослідники з Прінстона розміщували вентилятор в дверному отворі, оскільки дверні розміри більш стандартні, ніж віконні. Вважається, що тепловтрати від фільтрації в області вікон, дверей, і розеткових груп становили переважну частину від загальних фільтраційних тепловтрат.

Дослідження продемонстрували потенціал методу Blower Door (Аеродвері) у виявленні раніше не врахованих енерговитрат в будівництві. Було запропоновано використовувати метод при реконструкції та енергетичній модернізації існуючих об'єктів.метод Вlower Door Test
обладнання Blower Door (Аеродвері)

На ринку почали з'являтися компанії, що виробляють обладнання Blower Door (Аеродвері). У 1980 з'явилися перші комерційні зразки. До 1986 року кількість виробників зросла до 13, а сукупні доходи від продажів і тестування, наближалися до 10 млн доларів на рік.

До середини 90-х ринок консолідувався у вигляді трьох великих північноамериканських виробників Retrotec, Energy Conservatory і Infiltec. Retrotec і Energy Conservatory досі є лідерами індустрії, що розробляють і пропонують все більш вдосконалені версії обладнання та програмного забезпечення.

На сьогоднішній день Вlower Door Test — загальновизнаний метод дослідження повітропроникності будівель та невід'ємна частина будівельного ринку розвинених країн.

Це ефективний інструмент контролю якості будівельних робіт і необхідний інструмент на ринку реконструкції та теплотехнічної модернізації. Також є ефективним методом дослідження дефектів — прихованих місць повітропроникності та є інструментом поза конкуренцією щодо усунення прихованих тепловтрат.

Запишіться на безкоштовну консультацію

Залиште свої дані і ми з вами зв'яжемося
 
Наші контакти
Ви можете зв'язатися з нами для уточнення питань, що вас цікавлять
Адреса
пр-т Перемоги, 104 Київ, Україна 03115
Ми працюємо по всій Україні

Ми в соцмережах
Є питання?
Набирайте!
Close
Виберіть зручний варіант для зв'язку з нами
Telegram
WhatsApp
Viber
Phone
Made on
Tilda